Çocuk Gözlükleri Geri Dön

Gören Optik çocuk sağlığını ön planda tutan ve Türkiye’de bu özellikte gözlük bulunmadığı için BAM’BOO Gözlükleri Distribütörlüğünü aldığımız için büyük mutluluk duymaktayız.Ayrıca dünyaca ünlü bebek gözlüğü Tomato gözlüklerinin satışını yapıyoruz Aileler bebeklerinin doktor muayenesinden sonra kabullenemeyip büyük tranva yaşıyorlar. Bizler öncelikle Bam’boo gözlüklerinin bebeklere özel tasarlandığnı,rahatlığını ve konforunu anlatıp kısa zamanda rahatlıkla alışabilceğini anlatmaya çalışıyoruz. Mutlu son bizi de mutlu ediyor.

Bamboo Çocuk Gözlükleri

Bamboo çocuk gözlükleri 0-36 Aylık çocuklar için dizayn edilmiştir. Bu ürünler ergonomik ve estetik olarak tasarlanmıştır. 35-41 Ekartman aralığında üretilmiştir. Plaket dizaynı çocukların burun yapıları dikkate alınarak tasarlanmıştır.

Çocukların görüş konforunu sağlamak için içten yukarıya doğru döndürülerek yuvarlak tasarlanmıştır. Çocukların görüşüne azami itina gösterilmiştir. Bamboo gözlüklerin plaket kısmı elastik olduğu için burun yapısında deformasyonu önler.

Burun yapısına %100 uyumludur. Burun ve yüz arasındaki uzaklık minimalize edilmiştir. Esnek ve antialerjiktir. Bam’boo gözlüklerde rahatlık ve sağlık ön plandadır. Bamboo gözlüklerin sapları elastikidir,kulağa göre rahatça ayarlanabilir.

Sap uzunlukları modellere göre 90-105-115 mm olarak üretilmiştir. Saplar esnek,yumuşak ve antialerjiktir. Saplar kulak arkasına max rahatlıkla oturacak şekilde tasarlanmıştır. Menteşeler bükülerek güçlendirilmiştir. Bam’boo gözlükler güvenli ve sağlamdır. Buruna ve kulaklara baskı yapmadan mükemmel şekilde yüze oturur. Uyumlu ve elastik ipleri vardır.Rengi şeffaf olup saçı çekmeyi engelleyen şekilde yapılmıştır. Ve mükemmel son.

Yarım yüzyıllık tecrübesi ile Gören Optik Ankara müşterilerinin göz sağlığını ön planda tutmayı ilke edinmiştir. Bu anlayışla müşteri taleplerinin doğrultusunda sektörde ki en büyük eksikliklerden biri olan çocuk gözlükleri konusunda ciddi araştırmalar sonucunda konusunda uzman Fransız Karavan Production firmasının ürettiği Bam'boo çocuk gözlüklerinin Türkiye distribütörlüğünü almıştır.


Ailelerin en değerli varlıkları çocuklarıdır. Onlar için en iyi olanı yapmaya çalışırlar. Bebeklerinin görme bozukluğunu öğrenen ailelerin ilk aklına gelen düşünce "küçük bebeğim nasıl gözlük kullanacak" olur. Bam'boo gözlükler 0-52 ay arası çocuklar için sanki gözlerinde bir gözlük yokmuş gibi rahatça hareket etmeleri için özel olarak tasarlanmıştır.

Bunu sağlayan özellikler;

-Bam'boo, 35-41 Ekartman aralığında (iki cam arasındaki mesafe) ergonomik olarak üretilmiştir.
-Çocukların burun yapıları dikkate alınarak, burun yapısına %100 uyumlu ve burun yapısında hiçbir deformasyona sebebiyet vermeyecek şekilde silikon maddeden üretilmiştir.
-Bamboo, çocukların görüş konforunun sağlanması için içten yukarıya doğru döndürerek yuvarlak tasarlanmıştır.
-Bam'boo, esnek ve antialerjik maddeler kullanılarak üretilmiştir.
-Gözlük sapları elastiki olduğu için rahatça ayarlanabilir ve kulağa baskı yapmaz.
-Bamboo saplar kulak arkasına maksimum rahatlıkta oturacak şekilde, sap uzunlukları modellerle göre 90-105-115 mm uzunlukta tasarlanmıştır.
-Bam'boo menteşeler bükülerek güçlendirilmiş ve darbelere dayanıklı hale getirilmiştir.
-Şeffaf ve elastik saçları çekmeyen iplere sahiptir.

Çocuklarınızı kendi çocuklarımız gibi gördüğümüz için onların sağlık ve mutluluklarını düşünerek Bam'boo dedik.

Tomato Çocuk Gözlükleri

2015 yılında Fransa merkezli Bamboo ile girmiş olduğumuz çocuk ve bebek gözlükleri pazarında Gören Optik olarak çocuğunuz için her zaman en rahat olacak gözlükleri tercih ederek, mevcut marka portföyümüze Tomato Eyewear’i eklemiş bulunuyoruz. Tomato Eyewear ve ürünleri hakkında detaylı bilgiyi aşağıda bulabilirsiniz.

Gören Optik ailesi olarak, çocuklar ve bebekler için uygun, rahat modelleri ile ön plana çıkan Güney Kore merkezli Tomato Eyewear marka gözlükleri 2017 itibariyle Türkiye’de ilk olarak müşterilerimize sunmanın gururunu yaşıyoruz. Güney Kore’de yaşayan ve bir aile babası olan Sungjoon Kim’in Tomato Eyewear’ı kuruş hikayesi, kendi oğlunun gözlerinde problem yaşamasına dayanmaktadır.

Tomato Eyewear’in kurulmasına sebep olan Accomodative Esotropia (halk arasında ezotropi, göz kayması veya şaşılık olarak bilinmektedir) ilerlediği ve önlem alınmadığı sürece göz tembelliğine sebep olan önemli kabul edilen bir hastalıktır. Bu hastalığın göz tembelliğine dönüşmesinin önlenmesi için kalın dışbükey mercekli gözlüklerin tercih edilmesi ve göz bandı kullanılması gerekmekteydi. Piyasada yer alan çocuk gözlüklerinin metal plaketli olması nedeniyle ağır oluşuyla oğlunun gözünden düşüyor olması ve çocuğunun yüz yapısının düz oluşu, Bay Sungjoon Kim’i çocuklar için uygun olacak gözlükler üretmeye sevk etti ve Tomato Eyewear kurulmuş oldu.

Tomato Eyewear gözlükleri dünya genelinde; Güney Kore, Japonya, Birleşik Krallık, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Güney Afrika, Singapur, Malezya, Brezilya, Yeni Zelanda, Çek Cumhuriyet, Hindistan, Kolombiya, Tayvan ve Hong Kong’da pazarlanmaktadır. Tomato Eyewear gözlükleri ile ilgili sizlere daha fazla bilgi vermek için sizleri Gören Optik şubelerine bekliyoruz.

bamboo çocuk gözlükleri

Günümüzde Tomato Eyewear gözlüklerini piyasadaki diğer çocuk gözlüklerinden ayıran özellikler başlıca:

• Tomato Eyewear gözlükleri FDA onaylı (ABD Sağlık Bakanlığı’na bağlı bir devlet ajansı) sağlam çerçevelere sahip olup, kırılma gibi şanssızlıklara karşı esnek bir yapıya sahiptirler.
• Ağırlıkları 6 ile 9 gram arasında değişen Tomato Eyewear gözlükleri, kulağın doğal şekline uygun ve uzunluğu ayarlanabilir uçlara sahiptir.
• Camlar arasındaki köprü burun bölgesi kavislerine uygun ve ayarlanabilir olarak üretilmiş olup, Tomato Eyewear çerçevelerinin suratlardan kaymamasını sağlamaktadır.
• Tomato Eyewear gözlükleri standart birer askı ile sunulmaktadır.

Mevcut durumda Tomato Eyewear modelleri; Baby A, Kids A/B/C, Junior A, Junior B ve Junior C stillerini kapsamaktadır.